Arıkanlı Holding
 I. TAŞIMA GRUBU

YURTİÇİ KARGO A.Syk_logo


Yurtiçi Kargo 1982 yılında Türkiye'nin ilk kargo şirketi olarak kurulmuştur. 1996 yılından itibaren de yurtdışı taşımacılık servisi ile başta A.B.D, Avrupa, Uzakdoğu ülkeleri olmak üzere dünyanın her yerine gönderi yapabilen ilk Türk kargo şirketidir.

1997 yılından bu yana Uluslararası Taşıma Birlikleri Federasyonu'nun (FIATA) üyesi olan ve kusursuz hizmet verme misyonunu, TS EN ISO 9001:2000 Kalite Yönetimi Sistem Belgeleri’ni Türkiye’de alan ilk kargo şirketi olarak ortaya koymuştur.

SMS ve çağrı merkezi hizmetleriyle müşterilerini bilgilendiren yine ilk kargo şirketi olarak son teknoloji sistemlerini bünyesinde uygulayan ve “ Söz verdiğimiz gibi “ sloganını sürdüren Yurtiçi Kargo, İngiltere merkezli seçimde en iyi 4. Superbrand (Süpermarka) ve Türkiye Kalite Derneği (KALDER) tarafından yapılan araştırmada sektöründeki en iyi şirket seçilmiştir.

Bugün 81 ilde 17 Bölge Müdürlüğü, 30 Aktarma Merkezi, 2600'ü aşkın araç filosu, 10.000 den fazla çalışanı ve 725'den fazla şubesi ile hizmet vermekte olan, Türkiye'nin en yaygın ve etkin dağıtım ağına sahip Yurtiçi Kargo, güvenli ve hızlı hizmeti, çalışanlarına yaptığı yatırımlarla alanındaki lider konumunu korumaktadır.

www.yurticikargo.com

YURTİÇİ LOJİSTİK A.Ş.yk_logo


Yurtiçi Lojistik, tüm entegre lojistik hizmetlerini tek çatı altında, müşterilerine özel, esnek ve yaratıcı çözümlerle sunmak amacıyla 2002 yılında kurulmuştur. Yurtiçi ve uluslararası kara, hava, deniz ve demiryolu taşımacılığı, 3PL, 4PL, fuar ve etkinlik lojistiği, gümrükleme, sigorta, depolama ve dağıtım hizmetlerinde “doğru zamanda, doğru yerde” müşterilerinin beklentilerine cevap vermektedir.

Bugün İstanbul’daki genel merkezi ve Türkiye’nin ana üretim/tüketim hatlarında 11 şehirde 9 deposuyla 25.500 m2 alanda lojistik merkezi bulunmaktadır. ISO 9001:2000 Kalite Belgesi’nin yanı sıra sahip olduğu L1 ve R2 yetki belgeleriyle hizmet kalitesi tescillenmiş, Türk lojistik sektörüne AB standartlarında hizmet sağlamaktadır.

Arıkanlı Holding’in taşımacılık sektöründeki deneyimi, en üst seviyede IT desteği ve profesyonel kadrosu ile bir dünya markası olmayı hedefleyen Yurtiçi Lojistik, ilkelerinden ödün vermeden, %100 müşteri memnuniyeti anlayışıyla hizmet vermektedir.Buna ek olarak da Alman Reibel firması ile tüm taşıma şekillerinde (hava/kara/deniz) uluslararası parsiyel ve komple tır taşımacılığı alanında işbirliği anlaşması imzalamıştır.

www.yurticilojistik.com

YURTİÇİ KURYE LTD.ŞTİyk_logo


Yurtiçi Kurye; müşterilerine özel çözümler ve geniş hizmet yelpazesi ile hızlı kurye taşımacılığı ve dağıtımı alanında yer almak üzere Arıkanlı Holding bünyesinde 25 Şubat 2004 yılında kurulmuştur.

Faaliyetine 14 Ağustos 2006’da hızlı ve çağdaş taşımacılık hizmetleriyle, kalite güvencesiyle değer yaratarak sektörde lider olmak amacıyla başlamıştır. Şimdilik, sadece İstanbul’da servis vermekle beraber yakın zamanda diğer büyük şehirlerde de hizmet vermeyi amaçlamaktadır.

www.yurticikurye.com

ARMADİLLO HOLDİNGyk_logo

Yurtiçi Kargo, DPD operasyon ağını kullanan GeoPost ile yapmış olduğu ortaklıkla bu firmanın uluslararası taşımacılık ağında da varlığını göstermektedir. Bu ağ üzerinden, Türkiye’deki tüm müşterilerine hem hızlı kurye taşımacılığı hem de kara, hava ve deniz taşımacılığı hizmeti sunmaktadır.

Yurtiçi Kargo uluslararası pazarda başarılı olabilmek için Fransız GeoPost Grubu ile Rusya, Bağımsız Devletler Topluluğu ve Balkan ülkelerinde Armadillo markası altında ortaklıklar kurmuştur. Arıkanlı Holding ve GeoPost şimdiye kadar beş ülkede ortak yatırımda bulunmuştur:
• Armadillo Romanya & Armadillo Bulgaristan - 2004’ten beri
• Armadillo Rusya & Armadillo Kazakistan - 2005’ten beri
• Armadillo Ukrayna - 2008’den beri

Ayrıca, Azerbaycan ve Beyaz Rusya’da yeni ortak girişimler için pazar araştırmaları ve çalışmalar devam etmektedir.

II. EĞİTİM - TURİZM - SAĞLIK GRUBU

Kaliteyi, deneyimi ve mesleki uzmanlığı ön planda tutarak, Türkiye'de modern eğitimin yerleşmesine katkıda bulunabileceğimiz eğitim kurumlarımızla, Türk ve yabancı öğrencilere hizmet vermekteyiz.

Ayrıca, Arıkanlı Holding bünyesinde, 1998 yılında hizmet vermeye başlayan Arı-Tur Turizm İşletmeleri ile sağlık ve turizm alanlarına yaptığımız yatırımlar da sürmektedir.

MEF OKULLARI VE ÖZEL EĞİTİM HİZMETLERİ A.Ş.

Yeni yüzyılda yaşadığımız değişim ve bilgi toplumuna geçiş sürecinde Türkiye'nin ihtiyaç duyduğu öncülük işlevini, ulusal ve uluslararası olmak üzere iki farklı öğrenci kitlesine hizmet veren MEF Okulları üstleniyor. Ortaköy'de her türlü bilimsel, teknolojik ve estetik ölçütler gözetilerek yapılandırılan MEF Okulları öğretim programları, organizasyon ve içerik açılarından tam bir sistem bütünlüğü sağlıyor. . Son olarak da 2008 yılında Bahçehir’ de MEF Anaokulu açılmış ve faaliyete geçmiştir.

 MEF Ulusal Okullarıyk_logo


MEF Okulları, kuruluş aşamasında  başta Amerika, İngiltere, Almanya ve Japonya olmak üzere pek çok ülkenin eğitim sistemleri yerinde incelenerek ve  bu ülkelerin eğitim uzmanlarıyla iş birliği yapılarak, 1996 yılında “eğitimde öncü ve yeniliklere açık bir model oluşturma” vizyonuyla kuruldu.”Öğrencileri, sağlıklı iletişim kurabilen, ulusal ve evrensel değerlerle donanmış, özgüveni tam, sorumluluk alabilen, bilimsel ve analitik düşünceye sahip, teknoloji ile barışık, yararlı hobileri olan, estetik beğenileri gelişmiş, üretken ve yaratıcı, araştırma yapmaya ve öğrenmeye meraklı, Atatürk ilkeleri ile demokratik ve laik cumhuriyete sahip çıkan; insana topluma ve doğaya saygılı bireyler olarak hayata hazırlama” misyonunu sürdürmektedir.

36,000 metrekare kapalı alanda inşa edilen MEF Ulusal Okulları, öğrenci merkezli bir anlayışla anaokulu, ilköğretim okulu ve lise eğitimi veriyor. MEF Lisesi'nde istekli ve belirli bir başarı düzeyine erişen öğrenciler için IB (Uluslararası Bakalorya) Diploma Programı da uygulanıyor.

MEF Ulusal Okulları’nı diğer özel okullardan ayıran en önemli özellik ‘tam öğrenme’, ‘yaparak/yaşayarak öğrenme’ ve ‘öğrenci merkezli eğitim’ modellerinin gerçek anlamda uygulanıyor olması. Anaokulu ve ilköğretim 1. - 3. sınıflarda uygulanan ‘iki öğretmenli eğitim’ ile Türkiye’de bir ilk gerçekleştiriliyor. Ayrıca öğrencilerin çok yönlü gelişmelerini sağlamak amacıyla yaklaşık 70 adet eğitsel etkinlik seçeneği de sunuluyor.


Web sitesi: www.mef.k12.tr

 MEF Uluslararası Okulu - İSTANBUL yk_logo


MEF Uluslararası Okulu'nda Türkiye'de yaşayan yabancı uyruklu ailelerin çocuklarına yönelik olarak anaokulu, ilköğretim okulu ve lise düzeylerinde eğitim veriliyor. Bilgi, beceri ve davranış odaklı, öğrenciyi keşfetmeye yönelten uluslararası programların uygulandığı zengin bir kültür mozaiğine sahip okulun İngilizce müfredatı, çok farklı ülkelerden gelen öğrencileri ortak bir platformda buluşturuyor. MEF’te ayrıca bilgi, beceri ve davranış odaklı, öğrenciyi keşfetmeye yönelten Uluslararası Bakalorya Organizasyonu (IBO) Programları uygulanıyor. Okul, IB-PYP (Primary Years Program / 1-5. sınıflar) otorizasyonuna sahip iki uluslararası okuldan biri ve Avrupa Uluslararası Okullar Birliği’nin (ECIS) etkin bir üyesi. Cambrigde Üniversitesi Uluslararası Sınav Merkezi konumunda yer alan okul, 6-8. sınıflar için Checkpoint, 9-10. sınıflar için de IGCSE vermeye yetkili bir kurum.


Web sitesi: www.international.mef.k12.tr

 MEF Uluslararası Okulu - İZMİR yk_logo


MEF, İstanbul'dan sonra İzmir'i uluslararası standartlarda eğitim-öğretim programlarıyla tanıştırdı. 2004-2005 eğitim-öğretim yılında açılan MEF Uluslararası Okulu-İzmir, 32 yıllık köklü bir geçmişe sahip MEF markasının gücü ve deneyimiyle İzmir'de yaşayan yabancı uyruklu öğrencilere hizmet vermek amacıyla kuruldu.
Web sitesi: www.international.mef.k12.tr

Web sitesi: www.mefyayincilik.com

5 - ARI TUR A.Ş

Arı-Tur 1998 yılında turizm alanında yatırım yapmak amacıyla kurulmuştur. Şirket halihazırda inşaatı devam eden alternatif tıp merkezini de içeren 5 yıldızlı otel projesi üzerinde yoğunlaşmıştır.

Arı-Tur, İstanbul’da yaklaşık 375 dönüm üzerinde rekreasyon ve sağlık merkezi yatırımı yapmayı planlamaktadır. Projenin plan ve çevre düzenlemeleri ile ilgili işlemler devam etmekte olup tüm planlar ve hazırlıklar Hint Fengshui felsefesine uygun olarak yapılmıştır.

Kompleks, otel, Ayurveda merkezi, açık ve kapalı manejler, ahırlar, eğlence ve kültür merkezleri ile pek çok spor tesisinden oluşacak şekilde projelendirilmiştir.

6 - İRİS A.Ş.

İris, faaliyetlerine tarımdaki organik metotların popülerleşmesiyle beraber Türk şarabını uluslararası standartlara taşıma hedefiyle şarap üretimi üzerine yatırım yaparak başlamıştır. Bu amaçla 2001 yılında İstanbul, Silivri’de bağ için 418 dönümlük bir arazi alınmış ve Sauvignon, Merlot ve Kalecik Karası cinsi şaraplık üzüm ekimi yapılmıştır.

Bu alanın 10.000 m2’si şarap fabrikası için ayrılmıştır. Fabrikanın önümüzdeki yıllarda faaliyete geçmesi planlanmaktadır.

Bunlara ek olarak şirket son dönemde organik şarap üretimi için çeşitli yatırımlar gerçekleştirmektedir.

ARIKANLI ÇİFTLİĞİ

İstanbul Silivri’de 1.000 dönüm alan üzerine kurulu Arıkanlı Çiftliği’nde doğaya ve insana saygı ilkesiyle, organik ve gelişmiş tarım yöntemleri kullanılarak tarımsal ürün ve buna dayalı mamul-yarı mamul  üretim yapılmaktadır.

Arıkanlı Çiftliği, yapımı planlanan entegre tarımsal ürün işleme ve değerlendirme tesisleri ile sektörde lider olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

III- - MEDYA-YAYINCILIK GRUBU

MEF YAYINCILIK SANAYİ LTD. ŞTİ.

1986’da Türkiye’de yaşayan gençleri ÖSS’ye hazırlamak amacıyla kurulan MEF Yayıncılık, 2006-2007 öğretim yılı itibariyle OKS’ye yönelik yayınlarıyla da Orta Öğretim Kurumları Sınavları’na girecek gençlerin yanında olmaya başladı.

Konu anlatımlı kitaplar, soru bankaları, dergiler ve seçkin dershaneler için hazırladığı test ve sınav kitapçıklarıyla yayıncılık etkinliklerini ise daha çok ÖSS ve OKS adaylarının sınavlarda başarılı olması için sürdürüyor.

MEF Yayıncılık her geçen yıl kendini yenileyerek, ülkemizde eğitim kalitesinin yükselmesi için değerli kaynaklar sunmaya devam ediyor.

1000 VOLT POST PRODÜKSİYON LTD.ŞTİ

Film kalitesini yükseltmek için teknolojinin sunduğu en gelişmiş altyapıyı sunan 1OOO Volt post prodüksiyon sektöründe hizmet vermektedir.

1000 Volt’un vizyonu sektörün ve müşterilerinin film kalitesinin geliştirilmesi ile ilgili ihtiyaç ve beklentilerini doğru zamanda doğru analiz etmek, ve sektörün gelişmesi için ortam sağlamak amacıyla profesyonel hizmet ve kaliteden ödün vermeden faaliyette bulunmaktır.

www.1000volt.com.tr/

III- ÜRETİM (Sanayi-İnşaat) GRUBU

ARIKANLI İNŞAAT VE PAZARLAMA SANAYİ TİCARET A.Ş

Arıkanlı İnşaat, müşteri ihtiyaçları odaklı, yüksek kaliteli ve çevre dostu ulusal ve uluslararası ölçekteki inşaat projelerini gerçekleştirmek üzere kurulmuştur.

Şirket, sektörde mevcut son teknolojileri kullanarak başta çalışma alanları/ofisler, konut, turistik, eğitim ve sağlık tesisleri olmak üzere her çeşit inşaat işleriyle uğraşmaktadır.

Halihazırda iki proje devam etmektedir:

    1. Yurtici Kargo İstanbul Orhanlı Aktarma Merkezi ve Lojistik Depolama Alanı16.500 m2 lojistik depolama alanı dahil toplam 35.600 m2
    2. Yenişehir Konakları Konut Projesi “ESKİŞEHİR’DE YEPYENİ BİR HAYAT” 495 birimden oluşan toplam 187.000 m2 arazi üzerinde 138.000 m2 inşaat alanı

www.yenisehirkonaklari.com.tr

YURTİÇİ İNŞAAT A.Ş.

Yurtiçi İnşaat, gerçekleştirdiği emlak yatırımlarında iyileştirme çalışmaları yaparak, emlağın değerinin artmasını amaçlayan bir gayrimenkul değerlendirme ve yatırım şirketi olarak kurulmuştur.

İlk olarak Holding ve bağlı şirketlerin arazi ve bina gereksinimlerini karşılamak amacıyla kurulan şirket, Türkiye ve de özellikle İstanbul’daki emlak piyasasındaki gelişmeler sonucu önemli bir konuma gelmiştir.


EN-MERSAN GRANİT MERMER VE İNŞAAT TAAHHÜT TİCARET A.Ş.


Mermer ve mermer ürünlerinin üretimi ve satışında uzmanlaşan En-mersan, 1990 yılında İzmir, Torbalı'da kuruldu. Şirket, 40,000 metrekarelik bir alan üzerinde 8,000 metrekarelik kapalı alana sahip fabrikasında uluslararası standartlarda üretim yapıyor. En-mersan'ın kendi bej ocağından çıkardığı mermerler, Türkiye'nin farklı yörelerinden mermer, granit ve travertenlerle birlikte gelişmiş CNC tezgahlarda işlenerek müşterilerinin beğenisine sunuluyor.

En-mersan, deneyimli ekipleri, gelişmiş makine parkı ve mermer ocaklarıyla yılda 250,000 metrekarelik üretiminin %50'sini ihraç ediyor. En-mersan'ın dış pazarları arasında ABD, Azerbaycan, Çin, Hollanda, İngiltere, İspanya, İsrail, Japonya ve KKTC başta geliyor.

Web sitesi: www.enmersan.com.tr

GÜNARI MERMER MADEN SANAYİ TİCARET A.Ş.

Günarı, Enmersan'ın ihracat faaliyetlerini üstlenmek üzere 1997'de kuruldu. Günarı'nın malzeme seçimi, kalite kontrol, nakliye organizasyonu ve ambalajlama konularında deneyimli uzmanları, Enmersan'ın kendi ocağının yanı sıra Türkiye'de çıkarılan tüm mermerlerden işlenen plaka, döşeme, kaplama, mutfak ve banyo bankosu ile şömine gibi ürünleri Enmersan'ın yurtdışındaki alıcılarıyla buluşturuyor.

Web sitesi: www.gunari.com

MAYA PLASTİK AMBALAJ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

İstanbul'daki modern tesislerinde en son teknolojiyle donatılmış makina parkıyla plastik ve ambalaj malzemeleri üreten Maya, 1998 yılında kuruldu. Maya, kısa geçmişine rağmen bugüne kadar birçok yenilikçi tasarımı geliştirerek ve üreterek sektöründe öncü şirket konumuna ulaştı. Bugün, Yurtiçi Kargo başta olmak üzere birçok kargo şirketinin tedarikçisi olan Maya, farklı sektörlerin ihtiyaçlarına da yaratıcı tasarımlarla cevap veriyor. Şirket, ayrıca, plastik malzemenin sunduğu geniş tasarım olanaklarından perakende, kimya ve gıda sektörlerine yönelik çok katlı ambalaj malzemeleri üretiminde de yararlanıyor.

Maya, çağdaş yönetim anlayışı ve kendini yenileyebilen dinamik yapısıyla yatırımlarını sürdürüyor. Maya'nın Büyükçekmece'de 3,000 metrekarelik kapalı alanda kurduğu yeni tesislerinde en ileri teknoloji kullanılıyor.

Web sitesi: www.mayaplastik.com.tr

V-ÜTELEKOMÜNİKASYON-ENERJİ GRUBU

ARITELEKOM  A.Ş

Arıtelekom, Arıkanlı Holding tarafından Türkiye ve komşu ülkelerde yeni teknolojileri yaratıcı fikirlerle birleştirip telekomünikasyon ve teknoloji sektöründe lider olma vizyonuyla kurulmuştur.

Arıtelekom, yaratıcı vizyonu ve farklı yaklaşımlarıyla geniş bant, kablosuz iletişim, internet, VoIP ve çoklu ortam platformlarını uygulayarak bu hızlı gelişen sektörde karlı bir iş modeli hedeflemektedir.

Türk Telekomünikasyon Kurumu tarafından verilen deneme lisansıyla, kablosuz geniş bant uygulamaları ile ilgili Wimax denemeleri başarıyla yapılmaktadır.

www.aritelekom.com

ATOM ELEKTRİK ENERJİ A.Ş.

Atom Elektrik, elektrik alım-satım ve ithalat-ihracat yetkisini içeren Toptan Satış Lisansı’nı alarak Kasım 2005’te kurulmuştur.

Elektrik üretiminin yanı sıra son teknolojiyi kullanarak uzaktan elektrik sayaçlarını okuma işini hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Bu hizmetle şirket, elektrik tüketimini ve ilgili masrafları azaltmayı hedeflemektedir.

Atom Elektrik öncelikli olarak Arıkanlı Holding ve bağlı şirketlerin elektrik ihtiyaçlarını karşılamak için kurulmuştur.

www.atomelektrik.com

ARI-EN ENERJİ ÜRETİM A.Ş.

Kasım 2006’da kurulan Arı-En A.Ş. enerji sektöründe alternatif enerji kaynaklarını kullanarak elektrik üretimi gerçekleştirmeyi hedeflemektedir. İlk olarak hidroelektrik, rüzgar, güneş ve jeotermal enerji kaynaklarından elektrik üreterek, bunun dağıtım ve satışını yapmayı planlamaktadır.

Arı-En Enerji son olarak yapmış olduğu RES (rüzgar enerjisi) lisans başvurusunun sonucunu beklemektedir. Bu arada İstanbul Silivri’de potansiyel değerlendirmesi için rüzgar ölçümleri yapmaktadır.

Diğer taraftan hidroelektrik, jeotermal ve güneş enerji projeleri üzerinde çalışmalar devam etmektedir.

 

Alo Yurtiçi Kargo
 
 
 
                 Yurtiçi Kargo © 2008
          Genel Kurallar | Üyelik İlkeleri
Alo Yurtiçi Kargo